Jdi na obsah Jdi na menu
 


K zamyšlení: Co to mají ti Izraelci za geny?

30. 11. 2006
Izrael odpověděl na útoky Hamasu a Hizballáhu a Evropa, stále slyšící na přízvisko ,,hrob Židů", se farizejsky ptá: Co to mají ti Izraelci v genech, že používají tak nepřiměřené násilí a házejí bomby na civilisty? A dělá, že nevidí atentáty a muslimské rakety, jež zabíjejí také izraelské civilisty, že neví o vstřícných gestech židovského státu. Že jeho vojáci opustili jižní Libanon, poté Gazu a ještě vystěhovali své osadníky z Palestinské autonomie. Copak to mají ti Židé v genech, že chtějí konečně mír...?

,,Během holocaustu mi vyvraždili rodinu, sám jsem bojoval ve všech arabsko-izraelských válkách, v jedné z nich padl i můj prvorozený syn. A teď moji Haifu ničí denně stovky islámských raket," řekl mi Petr Bachrach z Opavy, který žije už skoro šedesát roků v Izraeli. ,,Snacha Sigi je z jemenské rodiny, která spolu s dalšími tisíci Židy uprchla z Adenu do Izraele před arabským vyvražďováním..."

,,Z naší třicetičlenné rodiny jsem se během holocaustu zachránil jen já a moje matka, bojoval jsem jako parašutista v první paradesantní brigádě Izraele, já, moje žena i syn a dcera sloužili v izraelské armádě se zbraní. Je třetí tisíciletí a abychom se o ně zase báli, zase musíme do krytů," zuří Kurt Lanzer z Ostravy, žijící přes půl století nedaleko Haify.

,,Moji předkové uprchli asi před sto lety s dalšími tisíci iráckými Židy do Palestiny, jinak by v Persii arabský teror nepřežili. Všichni jsme toužili po návratu do země našich patriarchů, všichni uděláme vše proto, aby už nikdy nebyly pogromy, žádný holocaust. Proto si svoji vlast uhájíme," svěřil se mi Eli Sadrik z Jeruzaléma, jehož prarodiče pocházeli z Basry.

,,Můj děda s desetitisíci jinými Židy uprchli z Ruska před pogromy, moje žena a její rodiče přežili Osvětim, protože se dostali na Schindlerův seznam, zbytek rodiny Němci povraždili," řekl mi Kobi Rožanský z Ramat Hasharon, kde žije se svojí ženou Hanou Ringovou z Českého Těšína. ,,Za to, že jsme z Gazy odešli a nechali tam své domy i zúrodněnou poušť, oni na nás teď střílejí kaťuše. Kolik palestinských osad jsem jako veterinářka objela, abych tam pomáhala s ptačím morem. To je odměna," postěžovala si dr. Ráchel Bocková z Kironu, jež se před čtyřiceti lety přistěhovala ze Slovenska.

Tak copak to mají ti Izraelci v genech? Proč jsou tak násilničtí vůči nevinným Libanoncům a Palestincům? Že sami se skrývají za muslimské děti, aby zabíjeli ty židovské? Copak to je pro Židy důvod?

Koho v Evropě zajímá, že bez Židů a Starého zákona by nebylo ani křesťanství, že nejpopulárnějším člověkem této planety se stal židovský rabín Ježíš Kristus a že v Jeruzalémě žili Izraelci podle textu faraona Merenptaha už v 13. století před Kristem, zatímco prorok Muhammad přišel na horu Moriu o zhruba 1500 roků později?

Koho v Evropě zajímá, že Izrael má jen tisícinu rozlohy celého arabského světa, že proti necelým 300 tisícům izraelských vojáků stojí mnohamilionové armády okolních zemí, že nedávno zvítězili ve volbách v Íránu fundamentalisté s atomovou bombou, v Gaze teroristé z Hamasu a v Libanonu jejich soukmenovci z Hizballáhu? Jsou přece tak daleko od Prahy, Londýna a Varšavy. Proč se s nimi Židé nedohodnou? Na čem? Jediné, co tyto militanty zajímá je fyzické zničení Izraele, jejich jediným cílem je smést Židy do moře. Každou dohodu s nimi považují za urážku Alláha, každé smírčí gesto Izraele berou jako své vítězství. A proč by se domlouvali, když mají na své straně celý muslimský svět, Sýrii a Írán, jehož prezident je přece silák siláků, když si dovolil veřejně vyhlásit holocaust za podvod a Židy za pronárod určený k záhubě.

Co to tedy ti Izraelci mají ve svých genech, že se tak urputně brání? Věřte, není to jen pud sebezáchovy a touha po zemi patriarchů; jejich boj je i ochrana Evropy.

Jakmile oni na Blízkém východě prohrají, brána fanatického islámu do Evropy bude definitivně dokořán. Až pak možná pochopíme, že když se mnohým našincům v bývalých Sudetách otevíral při vášnivých projevech šéfů landsmanšaftu nožík v kapse, byla to jen procházka růžovým sadem. Ostatně zeptejte se Pařížanů, kterým muslimský předvoj jako vděk za azyl podpálil před pár měsíci jen tak z plezíru bratru šedesát tisíc automobilů.

Je to ojedinělý fenomén - okolní svět si vždy všimne Židů, až když zvednou hlavu. Dokud byli v diaspoře diskriminováni a zabíjeni, nikdo se tím příliš nezabýval. Pár kaťuší a několik unesených vojáků, z toho se přece nestřílí. Ale humanitární krize v Libanonu, jak si to ti Židé dovolují...

Že i sever Izraele je evakuovaný, s městy a osadami duchů a že po dvou týdnech raketových útoků se ekonomické ztráty židovského státu vyšplhaly k dvaceti miliardám šekelů, to je pakatel. Židé na to přece mají. Jak snadné je alibisticky kritizovat jen důsledky, aniž bychom si chtěli vzpomenout na jejichž příčiny.

Copak to máme, my Evropané, za geny?
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář