Jdi na obsah Jdi na menu
 


IZRAEL: rok 2007 z jeho strany mírový!

4. 3. 2007
Izrael letos nebude válčit se svými arabskými sousedy. Předpokládají to alespoň tajné služby židovského státu. Konflikty doutnají především mezi Izraelem a Sýrií a libanonským hnutím Hizballáh. Že by napětí přerostlo ve válečný konflikt, ale izraelské tajné služby považují za málo pravděpodobné. Zástupci vojenské a civilní rozvědky o tom informovali vládu premiéra Ehuda Olmerta.
...
Tajné služby uvedly, že Sýrie posiluje své vojenské kapacity, ale zejména k obranným účelům. Syrský prezident Bašár Asad navíc v předchozích měsících dal najevo zájem o mírové rozhovory s Izraelem. Olmert to ale podmínil tím, že Damašek musí přestat podporovat palestinské radikály, kteří našli útočiště v Sýrii. Vyjednávání mezi Sýrií a Izraelem selhalo v roce 2000 kvůli sporům o rozsahu stažení izraelských sil z Golanských výšin, které obsadil ve válce v roce 1967.
...
"Předpokládáme, že Syřané nechtějí iniciovat nějaké vojenské kroky, musíme být ale připraveni na jakýkoli vývoj situace, při kterém by nastala strategická změna," citovala agentura Reuters Olmerta ze zasedání vlády. Loni provedla izraelská armáda vojenskou invazi do Libanonu kvůli únosu izraelských vojáků Hizballáhem. Operace trvala přibližně měsíc.
...
Zdroj: www.aktualne.cz
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář