Jdi na obsah Jdi na menu
 


BLÍZKÝ VÝCHOD: neobjektivita zpravodajství

30. 11. 2006
Dalším problémem souvisejícím s neobjektivním zpravodajstvím je všeobecné falšování informací a faktů ve prospěch Palestinců. Důvodů je celá řada, kromě všeobecně rozšířeného antisemitismu také častá lidská snaha postavit se na stranu utlačovaného proti agresorovi. V případě Izraele je jím pro mnoho lidí automaticky on, protože má na své straně armádu, zatímco Arabové jsou civilisté.

Skutečnost je obvykle zcela jiná, ale nikdo si neláme hlavu s tím ji zjistit. Informačních zdrojů očerňujících Izraelce jsou ve světě tisíce, těch objektivních pouze hrstka. Přitom Izraeli není třeba něco přikrašlovat, věci tajné dokáže jeho tajná služba Mossad dokonale ukrýt, aby na ně novináři nepřišli. Všechno ostatní je veřejné a nemá cenu to skrývat nebo upravovat. Palestinská snaha je zřejmá ? zkreslováním situace ve svůj prospěch získávají štědré dotace z celého světa a především z bohatých arabských zemí. Izraelské zdroje jsou pouze z USA, před kterými nemá smysl cokoliv přikrašlovat.

Kromě médií překrucují pravdu o Izraeli často také politici a vysocí světoví úředníci. Často to ani není účelové, prostě jsou tím směrem manipulováni. Pro ilustraci: v grémiích OSN je zaměstnáno 12.500 Arabů pocházejících ze zemí, které jsou Izraeli otevřeně nepřátelské. Izraelců tam pracuje pouze 35. Ze 191 členských států OSN má 52 zemí muslimskou vládu a ty naléhají na ostatní členské státy aby hlasovaly s nimi. Izrael je jediný židovský stát v OSN, při hlasování nemá přirozené spojence a je závislý na dobré vůli ostatních států. Vzhledem k dlouhodobé podpoře USA, kteří v něm vidí jedinou stabilní demokracii na celém Blízkém Východě, často ztrácí i hlasy původních členských států Evropské unie, které se obvykle snaží vytvořit Americe protiváhu.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář